Ana sayfa Kültür-Sanat Simay Sümbül’den “Kapılarını Aralayan Kadınlar” koleksiyonu

Simay Sümbül’den “Kapılarını Aralayan Kadınlar” koleksiyonu

657
0

Simay Bülbül tasarım yolculuğunda kadınlardan aldığı ilhamlarına “Kapılarını Aralayan Kadınlar” adını verdiği Kış 2019 koleksiyonunda yine özel bir konuya değinerek iz bırakan kadınları ele alarak bilim, sinema, üretim, sanat  gibi farklı dallarda büyük başarılara ve ilklere imza atan kadınların hikayesini anlatan fotoğraf koleksiyonunu 10 farklı genç kadının portrelerinden oluşan fotoğraf sergisi ile eş zamanlı “Kapılarını Aralayan Kadınlar” projesini 3 Ekim günü moda ve sanat severlere sunacak.

Siyah ve beyaz olarak Simay Bülbül’ün objektifinden kendi bakış açısı ile yer alan porre fotoğraflarının yer aldığı sergide ayrıca düzenlenecek defile ile başarılı kadınları daha geniş kitlelere duyurulacak, bu özel kadınların ilham veren hikayeleri arasında tüm kadınların bağ kurmaları sağlanacak.

Yıllardır biriktirdiği kumaş ve derileri birleştirerek avangard çizgisine yeni bir bakış açısı getirdiği koleksiyonunda deriyi couter detayları ile buluşturan Simay Bülbül bu derilerden özel gece ve davetlere şık detayları ulaştırıyor. Kadınların farklı stil ve zevk sahibi olduklarını gösteren bu tasarımlar özel bir koreografi ile Hangarİst adlı yeni etkinlik merkezinde bir defile ile sunulacak. Koleksiyonun imaj çekimlerini Hakan Öztürk yaparken defilenin koreografisini de Öner Evez gerçekleştirecek.

Tasarımcı aynı zamanda bir ilki de gerçekleştirerek aynı mekanda sergilenecek defile ile beraber aynı mekanda sergilenecek fotoğraf sergisi ile imza atacak. Defile sergisi ve fotoğrafların sergilenmesi 15 Ekim tarihine kadar HangariST’te sergilenirken, defileye sanat camiasının ve sosyete dünyasının tanınmış isimlerinin katılması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here