Ana sayfa Kültür-Sanat Sónar İstanbul’un yeni isimleri belli oldu

Sónar İstanbul’un yeni isimleri belli oldu

650
0

Bu yıl dördüncü kez Zorlu PSM’yi müzik, yaratıcılık ve teknolojinin merkezine dönüştüren Sónar İstanbul, %100 Music katkılarıyla gerçekleştirilecek. Etkinlik, 6-7 Mart 2020 tarihlerinde yine elektronik müzik dünyasının birbirinden değerli DJ ve prodüktörlerine bu yıl da ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Son yıllarda popülaritesi artış gösteren Drumcode’un yaratıcısı enigmatik DJ ve tekno müzik prodüktörü Adam Beyer, karanlık ve melankolik deep house tınılarıyla bilinen Kuzey Almanya çıkışlı prodüktör Christian Löffler (Live), deneysel tekno müzisyeni Bjarki, sanatçı Şafak Özkütle’nin projesi olan, özgün prodüksiyonları ve remiksleriyle elektronik müzik dünyasına etkileyici bir giriş yapan Oceanvs Orientalis, “Ex Nihilo”ile, 1992’de kurulan ambient-postrock-triphop-noise-drone tarzları arasında gidip gelen müzikleriyle İngiltere kökenli grup Seefeel, Kelly Moran Grand Piano(Live/AV) performansı, Roland ve AKAI PRO artisti aynı zamanda elektronik müzik prodüktörü Erdem Tunalı (Live/AV) ve geniş repertuvarı ile kariyerinde başarılı adımlarla ilerleren dj Gülnihal, Sónar İstanbul’un açıklanan isimleri.

Almanya’nın tekno müzik dahisi kıdemli DJ/prodüktörü olarak maestro etiketini taşıyan Ben Klock eşsiz performansla Sónar İstanbul’da olacak. Denis Sulta, Max Cooper, Paula Temple, Red Axes bu yıl Sónar İstanbul sahnesinde yer alacak.

Zorlu elektronik dünyasında yeni bir yaşam yaratan, Alman DJ ve yapımcı Skee Mask, Discwoman’ın kurucu ortağı olan, Umfang, Şangay ve Tayvan merkezli Malezya elektronik müzik üreticisi Tzusing, DJ Python, parçalarında R&B, rap, breakbeat, pop, davul, bas ve diğer türleri birleştirerek nostaljik atmosfer oluşturan, şarkı sözlerinde sadece sevgi, öfke ve nefreti değil, korku, karanlık ve anılarından da söz eden Arjantinli sanatçı Catnapp, canlı görsel ve işitsel performansı ile Sónar İstanbul’un dördüncü yılında beklenen isimler arasında yer alıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here