Ana sayfa Magazin Sosyal medya bu veteriner hekimi konuşuyor

Sosyal medya bu veteriner hekimi konuşuyor

433
0

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgını sonrasında evlerinde evcil hayvanı olanlar da veteriner hekimlere gitmek yerine hayvanlarının sorunlarını mesaj ve fotoğraf yolu ile anlatarak telefondan muayene yöntemine başvurmaya başladı.

Bir çok hayvan severin ve evinde evcil hayvan besleyenlerin evcil hayvanlarını veterinerlere götürmemesini veteriner hekim Mahmut Baran Şahin bu durumu sosyal medyada paylaştığı esprili bir video ile gündeme getirirken evinde evcil hayvan besleyen hayvan sahiplerine ‘hayvanlarınızı mutlaka veteriner hekime götürüp muayene ettirin’ çağrısında bulundu.

Şahin’in paylaşımı kısa sürede çok sayıda beğeni ve yorum alırken, meslektaşları tarafından da desteklendi.

Paylaştığı video hakkında açıklama yapan Şahin, hayvanların da canlı olduğunu ve özellikle pandemi sürecinde onlarla ilgili de hassas davranılması gerektiğini hatırlatarak, “Beni rahatsız eden kısım ‘pandemi var gelemiyoruz’ denmesi oldu. Evet, pandemi var. Bizler de bunun farkındayız. Sizin canınızı, sağlınızı korumak için kendi canımızı hiçe sayarak mücadele ediyoruz. Pandeminin başladığı andan şu ana kadar, hatta Vuhan’da çıktığında bile sosyal medyada duyularını yapmıştım. Çünkü kedilerde de görülen koronavirüsün insanlarda da görülmeye başlamasıyla kedilerdeki koronavirüsle insanlardaki koronavirüs karşılaştırılmamalı. Bu nedenle toplumsal bilinçlendirme, bu konudaki en önemli nokta. Bu videoda işin içine biraz da parodi katarak bu durumu aktarmak istedim” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here