Ana sayfa Magazin Survivor adasında oruç tutmak serbest mi?

Survivor adasında oruç tutmak serbest mi?

471
0

Eski Survivor yarışmacısı olan ve TV8 ekranlarında yayınlanan Survivor Panorama adlı programın sunucularından biri olan  Semih Öztürk, YouTube kanalından yayınladığı videosunda “Survivor’da oruç tutmak yasak mı?” sorusuna cevap verdi.

Survivor Panorama programında sunuculuk yapan Semih Öztürk’ün YouTube ‘da bulunan sayfasına bir çok takipçisi Ramazan ayında Survivor adasında yaşananları merak ederek sordukları sorulara cevap verdi.

ORUÇ TUTMAK YASAK DEĞİL

Takipçilerinin Ramazan ayında Survivor adasında özellikle oruç tutmaya izin verilip verilmeyeceğini merak ederek ‘oruç tutmak adada serbest mi?’ sorusuna Semih Öztürk “Adada oruç tutmanın yasak olacağını asla düşünmüyorum. Benim adada yarışçı olduğum dönemde Ramazan ayına denk gelmediğimiz için bizler yaşamadık. Allah ile kul arasında olan bir olaya Survivor yarışmasında kimsenin karışacağını düşünmüyorum. Oruç tutacak kişinin de burada zorlanacağını sanmıyorum zira orada derin bir açlık yaşanıyor. Belki de orada oruçlu olarak yarışmak daha farklı ve güzel dahi olabilir. Orada en büyük güç manevi güçtür. Oruç tutarak Allah’a daha yakın hissedebilirsin. Ama tüm bunların yanında hiçbir yarışmacıya ‘ben oruçluyum’ dediğinde kendisine sandviç verin’ denmez. İftar vakti geldiğinde gider suyla orucunu açar” dedi.

Kendisinin yarışmacı olarak Survivor adasında olduğu dönemde namaz kılan, dua eden yarışmacılar olduğunu tekrarlayan Semih Öztürk insanlar kavgada kavga edeceğine boş zamanlarında ibadet etmeleri daha mantıklı olur diyerek sözlerini tamamladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here