Ana sayfa Kültür-Sanat Tanıtım filmleri ile ülke tanıtımı yapılacak

Tanıtım filmleri ile ülke tanıtımı yapılacak

652
0

Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından  “Türkiye’nin 2023 Turizm Stratejisi”ni açıkladığı toplantıda, yeni reklam filmlerinin 2020 yılında ülkemizin tanıtımının yapılacağı kampanyasının temelini oluşturacak yeni reklam filmleri hakkında bilgiler verdi

Hazırlanan 90 saniyelik 8 kısa film  turizmciler tarafından büyük beğeni alırken bu tanıtım filmleri için 5 ayrı ilimizde 10 ayrı mekanda 98 kişilik bir ekip tarafından hazırlandığı açıklandı.

Çekimler için Kapadokya, Cennet Koyu, Ölüdeniz, Göcek koyları, Kelebekler Vadisi, Patara, Babadağ, Turunçpınarı, Karanlık Kilise, Hierapolis, Suluada gibi yerlerde drone vasıtası ile görüntüler çekildi.

Çekilen tanıtım filmlerinin Uzakdoğu, Batı ve  Asya pazarları için ayrı ayrı hazırlanmış 3 versiyonun bulunduğu filmlerde Türkiye’nin kültürel zenginliklerinin tanıtımları yapıldı.

Tanıtım filmlerinde seyahat deneyiminin yenilikçi ve farklı bir yaklaşımla anlatıldığı, filmlerde gastronomiden, modaya, alışverişe, sanat dünyasına, kültürel hazinelere kadar bir çok değişik görüntülere yer verildi.

8 kısa film dünya televizyonlarında

2020 Türkiye tanıtımı için hazırlanan90 saniyelik 8 kısa film 10-15 saniyelik hikayeler olarak kurgulanırken bir çok dünya televizyonunda seri reklam olarak yayınlanırken ayrıca sosyla medya kanallarında da yayınlanacak. Hazırlanan kısa tanıtım filmleri tüm versiyonları ile iki bakanlığın 2020 yılında düzenleyeceği pazarlama kampanyalarının temelini teşkil edecek.

 Hazırlanan tanıtım filmlerinin isimleri belirlendi. Buna göre Kapadokya, Martı, Yamaç Paraşütü, Kedi, Martı, Suda Dans,  Tekne-Atlayış temalı tanıtım filmlerinde Türkiye’den renkli görüntülere yer verilirken “Tekne-Atlayış” temalı tanıtım filminde iki çocuklu bir ailenin doğa manzarası eşliğinde tekneden suya atlamalarını konu alırken Kapadokya temalı reklam filminde de Kapadokya’da bir balonla uçan bir turistin yaşadığı heyecan ve mutluluk gösterildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here