Ana sayfa Kültür-Sanat Tarık Ünlüoğlu hayatını kaybetti

Tarık Ünlüoğlu hayatını kaybetti

642
0

“Kurtlar Vadisi”nde “Testere Necmi” ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisinde “Ünal Bey”,  karakterini canlandıran ünlü oyuncu Tarık Ünlüoğlu, tedavi gördüğü hastanede 42 yaşında hayata veda etti.

Tarık Ünlüoğlu’nun tedavisini üstlenen Acıbadem Maslak Hastanesi Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Gökhan Demir, yaptığı açıklamada “Tarık Ünlüoğlu uzun bir süredir hastanemizde ileri evre akciğer kanseri tedavisi görürken sabah saatlerinde yaşadığı solunum yetersizliği sonrasında yoğun bakım servisine alındığını, saat 12:40 sularında kendisine yapılan tüm tıbbi müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmiştir. Tarık Ünlüoğlu’na Allah’tan rahmet dilerken, ailesine, yakınlarına ,sevenlerine ve sanat camiasına da sabırlar diliyoruz” denildi.

Tarık Ünlüoğlu’nun vefatının açıklanmasının ardından Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy sosyal medyada Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “ Sinema ve tiyatro dünyasının değerli oyuncularından biri olan Tarık Ünlüoğlu’nun vefat haberini büyük üzüntüyle öğrendim. Sanatçımıza Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum. Sanat camiamızın başı sağ olsun.” ifadelerine yer verdi.

Tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Ünlüoğlu, 25 yıl boyunca Ankara Devlet Tiyatrosunda görev yaptıktan sonra İstanbul Devlet Tiyatrosuna tayin olmuş, burada görev yaparken bir çok sinema filmi ve dizide rol alırken aynı zamanda bir çok filmde dublaj çalışmaları da yapmıştı.

Tarık Ünlüoğlu’nun vefatı sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “Tarık Ünlüoğlu ustamızın vefatını büyük bir üzüntü ile öğrendim. Türk sineması ve tiyatro dünyasını yasan bir vefat haberi. Sanatçımıza Allah’tan rahmet dilerken yakınlarına, sanatseverler, hayranlarına ve sanat camiasına başsağlığı diliyorum” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here