Ana sayfa Gündem Tarkan’ın yeğeni cezaevinden firar etti

Tarkan’ın yeğeni cezaevinden firar etti

870
0

2017 yılında Esenyurt İncirtepe Mahallesi’nde meydana gelen olayda Ercan Gönülkırmaz bir şarküteri açmak için dükkan kiraladı. Ercan Gönülkırmaz şarküterisini açtıktan kısa bir süre sonra dükkana gelen bazı kişiler, Ercan Gönülkırmaz’ı tehdit ederek burada bir şarküteri görmek istemediklerini belirterek iş yerini kapatmasını istediler. Kendilerini tehdit edenlerin uyarılarına aldırış etmeyen Ercan Gönülkırmaz’ın işyerine gelen şüpheliler 17 Ocak 2017 yılında dükkana kurşunlar yağdırdı. Silahlı saldırı sonrasında yaralanan Ercan Gönülkırmaz şarküteri dükkanının üst katına kaçıp sığınmak istediğinde bu kez saldırganlar şarküteriyi ateşe verdiler. Şarküterinin yanmaya başlaması sonucu yaşanan olayda Ercan Gönülkırmaz hayatını kaybetti.

FİRAR ETTİĞİ ORTAYA ÇIKTI

 Ercan Gönülkırmaz cinayeti hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında aralarında aralarında Tarkan’ın yeğeni Servet Tevetoğlu’nun da bulunduğu 8 kişi hakkında, “Kan gütme saikiyle öldürme”, “Mala zarar verme” ve “Ruhsatsız silah taşıma” suçlarından dava açıldı.

Bakırköy 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 25 Temmuz 2019 tarihinde görülen 6. duruşmada dava dosyasının tek tutuklu sanığı Servet Tevetoğlu da tutuklu kaldığı süre gerekçe gösterilerek 2 yıl cezaevinde kaldıktan sonra 250 bin TL kefaletle ve adli kontrol şartıyla tahliye edildi.  Servet Tevetoğlu’nun başka bir suçtan dolayı hakkında kesinleşmiş hapis cezasının ortaya çıkması sonucu Servet Tevetoğlu tutuklanarak Silivri Açık Cezaevi’ne gönderildi.

Geçtiğimiz Cuma günü Gönülkırmaz, cinayeti ile ilgili süren davanın 7. celsesi görüldü. Bakırköy 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edilen davasında dün yapılan kontrollerde Servet Tevetoğlu’nun mahkemede firar ettiği ortaya çıktı. Duruşma tutanağında, “UYAP’tan yapılan kontrolde Servet Tevetoğlu’nun Silivri Açık Cik’de hükümlü iken firar ettiği görüldü” denildi. Duruşma 20 Ocak 2020 tarihine ertelendi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here