Ana sayfa Kültür-Sanat TRT Çocuk’un çizgi filmi beyaz perdede

TRT Çocuk’un çizgi filmi beyaz perdede

658
0

TRT Çocuk ekranlarında ilgi ile izlenen çizgi film serisinin sinema uyarlaması olan “Bulmaca Kulesi: Dev Kuşun Gizemi”, vizyona girdi.

TRT Çocuk, ekranlarda ilgi gören başarılı yapımlarının beyaz perdeye uyarlanmasına öncülük ediyor. TRT Çocuk, eğlenceli, eğitici ve pedagojik denetimlerden özenli bir şekilde geçen sinema filmleriyle her yaştaki çocuğun gönlünü kazanıyor.

Yapımcılığını ve yönetmenliğini Ahmet Erdal’ın yaptığı, TRT ortak yapımı olan film, senaryo örgüsü ve yapım ile beyaz perdede iddialı çıkışa hazırlanıyor.

TRT Çocuk ekranlarında 5 yıldır çocukların severek izlediği “Bulmaca Kulesi”nin kahramanları olan Aslı, Can ve Mert “Dev Kuşun Gizemi”ni çözmek için yeni maceralara atılıyor. Film, minik izleyicilerin ilgisini çekmesi bekleniyor.

Dizide popüler bilimden bilim tarihine, fizik yasalarından matematiğe dair birçok konu işleniyor. Hedef, dizinin sinemaya uyarlamasıyla da çocuklara daha fazla macera ve heyecan yaşatılması.

Filmin ana karakterleri olan Aslı, Can ve Mert, bir kaza neticesinde başka bir boyuttaki Bulmaca Kulesi denilen yere ışınlanıyor ve buradaki gizemleri çözmeye başlıyor. Yapımın sinema uyarlamasında da hikaye farklı bir macerayla yoluna devam ediyor.

Kulenin koruyucusu ve mimarı olan Lugaz Efendi’nin sevimli robotu Lugit ile kulenin düşmanı olan Hüdaverdi’nin hükmettiği tehlikeli bölgeye ulaşan kahramanlar, heyecan dolu bir maceranın içine atılıyor.

Lugit ile Dev Kuş’un yuvasında buluşmak için yolları ayrılan Aslı, Can ve Mert, sevimli robotu bulmak ve Dev Kuş’a ulaşmak için yoğun bir mücadele sergiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here