Ana sayfa Kültür-Sanat TRT korosundan seyircisiz konser

TRT korosundan seyircisiz konser

668
0

TRT personelleri ile yakınları tarafından amatörce oluşturulan TRT Türk Sanat Müziği Personel Korosu bu yıl ilk kez koronavirüs tedbirleri kapsamında seyircisiz olarak konser verirken 28 yıldır ilk kez seyircisiz konserini vermiş oldu.

1992 yılından itibaren Türk Sanat Müziğinin seçkin eserlerini TRT ekranlarından sunan koronun bu yıl ki konser çekimleri Arı Stüdyosunda gerçekleşirken İçişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan koronavirüs tedbirleri kapsamında stüdyoya seyirci alınmadı. Koro uzun yıllardır 50 kişilik bir ekipten oluşurken her yıl aynı tarihlerde konserlerini gerçekleştiriyordu.

Bu yıl ki repertuvarlarını farklı makamlardan eserlere yer veren koro aslında bir gelenek haline geldi. TRT Türk Sanat Müziği Personel Korosu ayrıca bir çok etkinlik ve festivale katılarak konserler verirken bu yıl ilk kez seyircisiz olarak konserini gerçekleştirdi.

TRT Türk Sanat Müziği Personel tamamen amatör olmamakla beraber koro içinde profesyonel sanatçılar da bulunurken radyo sanatçıları koroya ayrı bir çoşku katıyor. Bu işi başarmanın en büyük kısmı işi severek yapmak olduğunu söyleyen TRT Türk Sanat Müziği Personeli sanatçıları her konserlerinde aynı coşkuyu ve heyecanı yaşadıklarını, başarılarının arkasındaki sırrın bu olduğunu ifade ederken bir daha seyircisiz konser olmaması için temennide bulundular.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here