Ana sayfa Ünlüler Tuğba Ekinci kimdir

Tuğba Ekinci kimdir

2013
0

Tuğba Ekinci hemşire bir anne ve inşaat mühendisi bir babanın ikinci kızı olarak  4 Haziran 1976 tarihinde Kars‘ta dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Kars’ta tamamlayan Ekinci liseyi de İstanbul Pendik Lisesi’nde tamamlamıştır.

Osman Sınav tarafından keşfedilerek Mavi Düşer adlı bir dizi ile sanat dünyasına adım atan Tuğba Ekinci bir dönemde Çarkı Felek adlı yarışmanın hostesliğini yaptıktan sonra 1994 yılında bir güzellik yarışmasına müracaat eder ve ilk 20’ye kalır ama babasının veto etmesi üzerine güzellik yarışmasından çekilmek zorunda kalır.

Daha sonra Kral Tv.’de uzun bir süre VJ.’lik yaparken Erol Köse ile tanışınca hayatı bir anda değişir ve sahne dünyasına adım atmak için  Özcan Şenyaylar’dan özel şan dersleri almasına rağmen Erol Köse ile ters düşünce O Şimdi Asker adlı albümünü Şahin Özer ile anlaşarak çıkararak bir anda Türkiye’nin en çok konuşulan ismi olmayı başarır. Şahin Özer’le ikinci albümü Boynuz’luyu çıkardıktan sonra olaylı bir şekilde Şahin Özer’den ayrıldıktan bir yıl sonra Condom adlı albümünü Seyhan Müzik’ten çıkardı.

Tuğba Ekinci katıldığı 38. Altın Kelebek Ödülleri’nde ödül için sahnede olan Tarkan ile girdiği polemik sonrasında Tarkan kızarak sahneden kendisine verilen ödülü almadan sahneden inmesi üzerine magazin dünyası uzun bir süre Tuğba Ekinci’yi konuşmuştur.

2002 yılında Fatih Özbilen ile evlenen Tuğba Ekinci 2007 yılında boşanmıştır. Yıllar 2013’ü gösterdiğinde kendisine ait Jaguar marka aracı ile kaza yapmış ve aracını bir garaja saklayarak aracının çalındığını iddia ederek sigortadan aracının parasını talep etmiş ve daha sonra aracı kendisinin çarptığı ortaya çıkınca suç uydurduğu gerekçesi ile yargılanıp 25 gün hapis cezasına çarptırılmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here