Ana sayfa Kültür-Sanat Türkler Geliyor vizyona girdi

Türkler Geliyor vizyona girdi

845
0

Uzun zamandır büyük bir merakla beklenen fragmanı dahi milyonlarca kez izlenen yönetmenliğini Kamil Aydın’ın yaptığı başrollerinde Levent Özdilek, Emre Kıvılcım, Cemal Hünal, Serdar Gökhan, Ece Çeşmioğlu, Ebru Özkan gibi isimlerin rol aldığı Türkler Geliyor : Adaletin Kılıcı filmi vizyona girdi.


Film Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u feth ettikten sonra yönünü Roma’ya çevirmesi ve akıncılarını Balkan Coğrafyasında yaşanan zulme son vermek için Sırp Kralı Lazar’a karşı verdikleri mücadeleyi anlatıyor.


Filmin yapımcısı Mehmet Bozdağ oyuncu kadrosu ve teknik kadro ile birlikte Ortaköy’de Feriye Sineması’nda gerçekleşen basın toplantısına katılarak açıklamalarda bulundu. Mehmet Bozdağ “ 2 yıl önce bir hayal olarak projeye başladım. Daha önce dizi olarak Diriliş ve Kuruluş ile yakaladığım heyecanı Osmanlı’nın suyun öte yakasına geçme hikayesini kitlelere aktarmaktı. Büyük bir plato yapmak için 2 yıl çalıştık, hikaye şekillendi ve sonrasında projenin startını verdik” dedi.


Bozdağ “ Ülkemizde tarihi filmler pek başarılı olamıyordu. Ama artık yeni bir endüstri haline gelmeye başladı. İşe en başta Türkiye’nin en büyük platosunu yaparak başladık. Geceli gündüzlü çalıştık. Türk sinemasında kriz olduğu bir dönemde büyük bir riske girdik. Filmde kullandığımız 70 at özel olarak eğitildi. Bu bile başlı başına bir masraf ve olaydı. Bir kuşun eğitimi için bile 6 aylık bir süre harcadık. Sadece ülkemizde değil aynı zamanda 40 farklı ülkede filmimiz vizyona girecek. Filmin şu ana kadar maliyeti yaklaşık olarak 30 milyon lira. Ama harcadığımız her kuruş bu filme değdi” diyerek sözlerini tamamladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here