Ana sayfa Magazin Türkücü olmak için hakimliği bıraktı

Türkücü olmak için hakimliği bıraktı

538
0

Özkan Yıldırım Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten sonra 8 yıl boyunca  Rize, Çorum gibi illerde yaklaşık 8 yıl hakim olarak görev yaptıktan sonra müziğe olan tutkusuna engel olamayarak hakimlik görevinden istifa ederek türkücülüğe soyundu. Özkan Yıldırım görevinden istifa ettikten sonra albüm çıkaran ve albümünde seslendirdiği “Ambulans “ adlı şarkısına klip çekti. Ülkemizde bir çok kişiyi tehdit eden koronavirüs salgını sonrasında koronavirüs ile ilgili bir şarkı yaptı.

Hakimlik görevinden istifa ettikten sonra İzmir Barosuna bağlı olarak aynı zamanda avukatlık yapan Özkan Yıldırım “Koronavirüse karşı insanlarımızın dikkat etmesini mizahi dille anlatmaya çalışırken bilinen bir şarkının melodisini kullandım. Şarkımın son kısmındaki sözler ve verdiği mesaj aslında çok önemli. ‘Elleri yıkayalım, maskeleri takalım. Ne olur birazcık dikkat, sağlığı koruyalım’ dedik. Biraz dikkat edersek bu hastalığı en az zararla atlatırız” dedi.

Koronavirüs sonrası pandemi döneminde İran ve İtalya kadar kayıplar vermememizden dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Yıldırım “Biz toplum olarak daha temiz ve hijyene önem veren bir milletiz. Zaten toplum olarak el yıkama alışkanlığımız var. Pandemi süresi başladığında koronavirüsle ilgili bir şarkı yazmaya karar verdim. Her gün televizyon ekranlarında uzmanlarımız bizleri bilgilendiriyor. Bende algıda seçicilik yapmak için böyle bir şarkının etkili olacağını düşündüm ve şarkımı yaptım. Böylelikle hedefime ulaşmış oldum” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here