Ana sayfa Kültür-Sanat Ücretsiz tiyatro eğitimine yoğun ilgi

Ücretsiz tiyatro eğitimine yoğun ilgi

510
0

Kültür ve sanatın tek bir kalp olarak atmasını hedefleyen bir çok tiyatro sevdalısının bir araya gelerek oluşturduğu ve kendilerine Amatör Tiyatro ve Doğaçlama grubu veren bir ekip internet üzerinden verdiği ilanlarla ücretsiz olarak tiyatro aşkı ile yanan herkese kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Tamamen akademisyenler ve tiyatro oyuncuları tarafından eğitilecek olan tiyatro sevdalılarının müracaatlarını internet sitesi üzerinden başvuruları değerlendirecek ve seçilen adayların bir ön eleme sonrasında ön elemeyi geçen 10-50 yaş arası tüm öğrencilere ücretsiz olarak oyunculuk ve doğaçlama eğitimi veremeye hazırlanıyorlar.

Eğitimin sonunda kursu bitiren tüm oyuncu adayları daha sonra sergilenecek olan oyunlarla hayatlarında ilk kez tiyatro sahnelerinde oyunculuk yapma şansını ve mutluluğunu yaşayacak.

Konu hakkında açıklamada bulunan Amatör Tiyatro ve Doğaçlama grubu yetkilileri “Amaçlarının sadece sanatın halka indirgemesi ve bir çok insanın hayallerini gerçekleştirmek olduğunu, ayrıca halkın tiyatro oyunlarına daha da yoğun ilgi göstermesi için bu tarz bir çalışmaya başladıklarını belirtti.

Eğitim sonrası hazırlanacak oyunların sergilenmesi için bir çok belediye ile görüştüklerini, oyunlarını sergilemek için de herhangi bir ücret talep edilmeyeceklerini ifade eden yetkililer bu oyunlara halkın yoğun ilgi göstereceğini, belediyelerin bu tarz kültürel etkinliklerine zaten halkın yoğun ilgisi olduğunu da sözlerine eklediler.

Hazırlanacak oyunların tamamında kendilerinin yetiştireceği oyuncuların sahne alacağı kendilerinin sadece oyunun yönetilmesi konusunda profesyonel destek vereceklerini, oyunlarının da halk tarafından beğenileceğine emin olduklarını iddia ettiler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here