Ana sayfa Ünlüler Ümit Erdim kimdir?

Ümit Erdim kimdir?

665
0

Ümit Erdim, Kocaeli’nin Çınarlı ilçesinde işçi bir baba ve öğretmen bir annenin üç erkek çocuğunun üçüncüsü olarak 15 Haziran 1985 tarihinde dünyaya gelirken ilkokulu ve ortaokulu İzmit’te okuduktan sonra lise eğitimini de Atılım Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Okul yıllarından itibaren tiyatroya olan aşırı ilgisi yüzünden lise eğitimini tamamladıktan sonra
İzmit Şehir Tiyatrosu’nun tiyatro okuluna girdi. Okulda eğitim alırken ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’nda ilk kez profesyonel olarak oyunculuk yaptı.

Kocaeli’nde bulunan Bühir tiyatrolarında 1998 – 2003 yılları arasında profesyonel olarak oyunculuk kariyerine devam ederken bir arkadaşının zorlaması sonucu İstanbul‘da bir ajansa kaydoldu. Ajansa kayıt olduktan çok kısa bir süre sonra ajansın yönlendirmesi sonucu Gani Müjde ile görüşmeye gittiğinde o dönem cast hazırlığı yapılan “Hayat Bilgisi” dizisindeki rolü aldı. Televizyon dünyasına adım attığında Perran Kutman ile karşılıklı oynadığı sahneyi hala unutamadığını söyleyen Erdim daha sonra 2003 yılında konservatuarı kazanmasına rağmen eğitimini tamamlayamayarak bırakmıştır.

Televizyon hayatına sunucu olarak 2011 yılında “Pasaport” adlı bir yarışma program sunarak başlayan Ümit Erdim daha sonra televizyon ekranlarında yapılan Can Dostum” adlı köpek eğitim yarışmasında birinci olmuştur.  Yarışmayı kazandıktan sonra ticaret hayatına atılan Ümit Erdim İstanbul Bağdat Caddesi’nde 2 yıl bir lokanta işletmiştir.

Bu dönemde Türkiye’nin ünlü mankenlerinden Asuman Krause ile birlikte olmuştur.

Televizyon dünyasına iyice adapte olan Ümit Erdim 2012 yılında bu kez yarışmacı olarak Star TV’de yayınlanan “Benzemez Kimse Sana” adlı yarışma programına katılmış ve bu yarışmayı birincilikle kazanarak kazandığı toplamda 120 bin lirayı Altı Nokta Körler Derneği’ne bağışlayarak gönüllere büyük bir taht kurmuştur.

Televizyon dünyasında bu kez jüri üyesi olarak 24 Ocak 2015 tarihinde Star tv’de başlayan ve sunuculuğunu Murat Başoğlu‘nun yaptığı “Benzemez Kimse Sana” programında Seyfi Dursunoğlu ve Nükhet Duru ile birlikte jüri üyeliği yapmıştır.

Ümit Erdim son dönemlerde bir çok başarılı sinema filminde rol alarak oyunculuk kariyerine devam etmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here