Ana sayfa Magazin Ünlü şarkıcı ölü bulundu

Ünlü şarkıcı ölü bulundu

715
0

CNN’de yayınlanan bir haberde New York Emniyeti’ne dayanılarak Manhattan’da bilincini kaybetmiş bir erkek ihbarı yapıldığı ve bu ihbar için olay yerine giden polis ekiplerinin yaptıkları incelemeler sonucunda bir erkek ölü olarak bulundu.

Polis ekiplerinin yaptıkları kısa bir araştırma sonrasında olay yerinde ölü olarak bulunan kişin ünlü şarkıcı Ric Ocasek olduğu belirlenirken, Ric Ocasek’in ölüm nedeni henüz açıklamadı.

 The Cars topluluğu New Wave’in önemli temsilcilerinden biri olarak 70’li ve 80’li yıllara damgasını vururken bu yıllarda yaptıkları “Drive” ve “My Best Friend” adlı şarkıları ile dünyaca bir üne kavuşmuşlar ve bir çok ülkede konserler vermişlerdi.

The Cars topluluğu Benjamin Orr ve Ric Ocasek tarafından 1970 yılında kurulmuş ve o yıllarda yeni kurulan dünyaca ünlü müzik kanalı MTV’nin kurulmasının ardından yayınlanan 21. Video klip The  -Cars grubunun “Double Life” adlı klibi olmuş ve MTV bu video klibi kuruluşun ilk yılında devamlı olarak kullanırken The Cars topluluğunun da dünyaca tanınmasına destek olurken The Cars grubu hayranları da bu şarkının devamlı olarak MTV kanalında yayınlaması üzerine kanalın devamlı takipçileri olmuşlardı.

Ric Osacek “Drive” adlı şarkılarının 1984 yılında çekilen video klibinde rol alan model Paulina Porizkova ile tanıştı. Çift kısa bir süre sonra evlendiler ve bu evliliklerinden iki çocukları olmuştu. Ric Ocasek ve Paulina Porizkova geçtiğimiz yıl aralarındaki şiddetli geçimsizliği öne sürerek boşanmışlardı.

Ric Ocasek,  “You Might Think” adlı şarkılarına 1984 yılında çektikleri klipte ve Thr Cars grubunun tüm kliplerinde taranmamış dağınık saçlar ve güneş gözlükleri ile hafızalara kazınmıştı.

olduğu gibi The Cars’ın birçok klibinde göründüğü haliyle, taranmamış saçları ve güneş gözlükleriyle hafızalarda yer edinmişti.

Cleveland’da bulunan ‘Rock & Rall Holl of Fame Müzesi’ne geçtiğimi yıl Ocasek ve The Cars, dahil edilmişti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here