Ana sayfa Kültür-Sanat Üsküdar’da İlhan Şeşen rüzgârı

Üsküdar’da İlhan Şeşen rüzgârı

624
0

İstanbul Üsküdar Belediyesi, kültür- sanat dünyasının yaşayan efsanelerini Üsküdarlılarla buluşturmayı sürdürüyor.

Sesi ve besteleriyle 7’den70’e herkesin gönlünü fethetmeyi başaran başarılı sanatçı İlhan Şeşen, Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde unutulmaz bir konsere imza attı.

İlhan Şeşen’i dinlemek için konserden saatler öncesinde Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’ne gelen çok sayıda Üsküdarlı salonu hınca hınç doldurdu.

Büyük salonda yer kalmayınca fuaye alanını dolduran çok sayıda Üsküdarlı da özel ses sistemi kurulan yan salonda konseri dinleyebildi.

Kadıköylü olduğunu ve bu yüzden Üsküdar’ın da komşusu sayılacağını söyleyen usta sanatçı İlhan Şeşen, sevilen şarkılarını hayranlarıyla beraber seslendirdi.

“Ankara’dan Abim Gelmiş”, “Gördüğüme Sevindim”, “Ellerimde Çiçekler”, “Neler Oluyor Bize?”, “Sen Benim Şarkılarımsın”, “Sarılınca Bana”, “Aşk Layık Olanda Kalmalı”, “Tombalak Tomurcuk” ve “Şimdi Ben Bu Şarkıları Kime Söyleyeyim?” gibi birbirinden güzel şarkılarını seslendiren İlhan Şeşen dinleyenleri mest etti.

Konserin sonunda usta sanatçıya el yapımı seramik bir tablo hediye eden Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, İlhan Şeşen’i 50, sanat yılı dolayısıyla kutladı.

İlhan Şeşen’in çok değerli şarkılarıyla herkesin hafızasında yer ettiğini söyleyen Hilmi Türkmen, “İlhan bey’in şarkıları öylesine içten, öylesine güzel ki insan dinlemekten de izlemekten de büyük keyif alıyor. İçimizi adeta bir huzur ve mutluluk kaplıyor. İlhan Şeşen şarkıları dendiğinde İstanbul’daki bir Üsküdarlı da Artvin’deki bir genç de aynı duyguları hisseder. Bu şarkıların etkisi ve dinleyene verdiğini duygular sebebi iledir. Kendisine, bizleri kırmadığı ve bu güzel akşamda en güzel şarkılarını Üsküdarlılara söylediği için çok teşekkür ediyorum. İlhan Şeşen Türk Pop Müziği’nin hemen her dönemine damga vurmuş ve 50. Sanat yılını kutlayan genç bir delikanlıdır” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here