Ana sayfa Gündem Yanındayız derneğinden ses getirecek konferans

Yanındayız derneğinden ses getirecek konferans

930
0

Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak ve her türlü ayrımcılıkla mücadele etmek için Türkiye’de sanat ve iş dünyasından 40 erkeğin kurduğu Yanındayız Derneği’nin, Kadın Erkek Eşittir Nokta” temalı konferansı 24 Ekim 2019 tarihinde düzenlenecek ve bu konferansta cinsiyet eşitsizliğine dikkat çekilecek.

Kuruluş amacı toplumsal cinsiyet eşitsizliğine yol açan her türlü etken ve önyargıyla mücadele etmek olan Yanındayız Derneği 24 Ekim 2019 tarihinde İstanbul’da Sabancı Center Hacı Ömer Sabancı Konferans Salonunda ekonomik, sosyal ve siyasi yaşamda cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık oluşturmak için a “Kadın Erkek Eşittir Nokta” temalı konferans düzenleyecek.

Sunuculuğunu ünlü oyuncu Yekta Kopan ve Mert Fırat’ın yapacağı konferansta çocuk istismarının önlenmesi yönünde fark yaratan çalışmalara fark katan ve toplumsal cinsiyet eşitliği, ve kız erkek çocuk eşit eğitim imkanlarının sağlanması imza atan ve Malavi tarihinin ilk kadın kabile reisi Theresa Kachindamoto da konuşmacı olarak yer alacak. Yanındayız Derneği Kurucu Başkanı Nur Ger konferans ile ilgili şunları söyledi: “Günümüzde bir çok alanda ekonomi, siyaset, eğitim, sağlık gibi konularda toplumsal cinsiyet eşitsizliği karşımıza çıkıyor. Sadece ailevi, ekonomik ve toplumsal konularda erkeklerin karar verici olmasının artık değişmesi gerekir ve bu değişimi ilk başlatacak olanlar da erkeklerdir.  Bu eşitsizliği durduracak olan sadece kadınlar değil, erkeklerdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here