Ana sayfa Kültür-Sanat Yeşilay dergisinin kapağını ünlü sanatçı Devrim Erbil yaptı

Yeşilay dergisinin kapağını ünlü sanatçı Devrim Erbil yaptı

1035
0

Türkiye’nin en ünlü ressamlarından birisi olan Devrim Erbil Yeşilay dergisinin kapağını Yeşilay’ın 100’üncü yaşına özel olarak hazırladı.  Bu ay yayınlanacak olan Yeşilay dergisinin kapağını Devrim Erbil’in daha önce resmettiği “Haliç” adlı eseri kullanılacak. Sadece ülkemizin değil aynı zamanda dünyanın sayılı köklü yaşam ve sağlık dergisi Yeşilay dergisinin kapağına Devrim Erbil’in fırça darbeleri damga vurdu. Yeşilay yeni aldığı bir kararla her ay yayınlanan dergisinin kapağını alanında ünlü bir isme emanet etme kararı aldı.

Konu hakkında açıklama yapan Devrim Erbil; “100 yıldır halkımızın sağlıklı ve iyi yaşamı destekleyerek çalışmalarına devam eden böylesine köklü bir kurumun 100 yılına özel sayısının kapağını yapmak benim için büyük bir onur ve şereftir. Yeşilay 100 yıldır bizlerin sağlığı ve iyi bir yaşam sürmemiz için çalışmalar yapıyor. Bu tarz çalışmalara her zaman destek vermek beni mutlu eder. Onlar için elimden gelenin en iyisini yapmaya hazır olduğunu bir kez daha söylemek isterim.  Bu tarz çalışmalarda sanatçıların güçleri ve etkileri sınırsız olabiliyor ve yapılan güç birliği çok önemlidir “ dedi.

Yeşilay dergisinin 100.özel sayısında bu sayıya özel olarak köklü geçmişi, yapmış oldukları projeler, hedefler ve 100. Yıl vizyonuna ait bir dosya hazırlandı. Spor dünyasından, sanat camiasına ve iş dünyasına kadar bir çok tanıdık isim Yeşilay’a karşı duygu ve hislerini paylaştı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here