Ana sayfa Magazin Yeşilçam’ın Süpermen’i sokaklarda yaşam mücadelesi veriyor

Yeşilçam’ın Süpermen’i sokaklarda yaşam mücadelesi veriyor

373
0

Cüneyt Arkın’dan, Fikret Hakan’a ve Kemal Sunal’a bir çok filmde hem kamera önünde hem kamera arkasında eşlik eden Ziya Çirkin, şimdi Beyoğlu’nda yaşam mücadelesi veriyor. Kayseri’den daha 10 yaşında iken sinema sevdası yüzünden gelerek 28 yıldır Türk sinemasına emek veren Ziya Çirkin, Beyoğlu’nda temizliğini yaptığı binanın bodrum katında hayata tutunmaya çalışıyor. Zor günler geçiren Yeşilçam emektarı Ziya Çirkin, yetkililerden de yardım bekliyor.

Ziya Çirkin yaptığı açıklamada “Memleketimden daha çocukken İstanbul’a geldiğimde ilk Okmeydanı, Topkapı, Aksaray, Beşiktaş orada yattım, kalktım. Parasız ve açlıktan sefil bir halde iken Taksim’e gelince bana orada artistlerin bulunduğu yere yönlendirdiler. Sonra burada küçük roller buldum kendime. Birçok ünlü ile oynamışlığım, konuşmuşluğum var. o günden sonra figüranlık yapmaya başladım. Sonrasında yine işler kesilince sokaklarda yaşamaya başladım” dedi.

Açıklamalarına devam eden Çirkin “Engelli maaşım 900 lira ve bununla geçinmek zorundayım. Kalacak bir yerim yok. Kendi halimde bir insanım. Hala bazı akrabalarım var ben onları aramazsam onlar beni aramıyor. Temizliğini yaptığımda handa yatıp kalkıyorum.

Ziya Çirkin’in dramının TGRT Haber’de yayınlanması üzerine Beyoğlu Belediyesini de harekete geçirdi. TGRT Haber yayınına canlı bağlanan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, emektar oyuncuya yardım sözü verdi. Maddi ve manevi olarak Ziya Çirkin’in yanında olacaklarını söyleyen Yıldız, “Filmlerde yeniden oynamak istiyorsa yapımcı arkadaşlarımız var kendileri ile irtibata geçeriz.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here