Ana sayfa Magazin Yusuf Güney’den polis memurlarına destek

Yusuf Güney’den polis memurlarına destek

382
0

Geçtiğimiz hafta sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Twitter’da Kadıköy’de yapılan koronavirüs denetimlerinde maske kullanmayan bir kadına polis müdahale ederken, kadının kendisini gözaltına alınması esnasında yaşanan gerginlik gündem olmuş ve yaşanan olayların sosyal medya üzerinden birçok kullanıcı tarafından paylaşılması üzerine İstanbul Valiliği olayla ilgili açıklama yaparak, hakkında soruşturma başlatılan polis memurlarının görevden uzaklaştırıldığını açıklamıştı. Konu hakkında birçok sanatçı düşüncelerini dile getirirken Yusuf Güney ise yayınladığı bir video ile polislerin arkasında olduğunu takipçilerine duyurdu.

Sosyal medya hesabından bir video yayınlayan ünlü şarkıcı, ‘Şu zor günlerde büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren Türk polisine hakaret eden, küfürler ederek tekme atmaya kalkan bir kadının kalkıp ‘Ben kadınım, bana dokunamazsın. Sen kimsin?’ diye hitap eden üslup yoksunlarını şiddetle kınıyorum. Bu olayda ben şahsım adına polisimizin de sonuna kadar yanındayım. Canınız yandığında ilk ağzınızdan çıkan söz polis oluyor ve onlardan medet umuyorsunuz ama onlara lütfen saygı gösterin. Polisin sana karşı bir hatası varsa savcılığa gider hakkında suç duyurusunda bulunursun. Ama üzerinde üniforması olan polisime öyle hakaretler, küfürler savurup kimse tekme atamaz” ifadelerini kullandı.

Yusuf Güney’in bu paylaşımına kısa sürede binlerce beğeni gelirken bazı sosyal medya kullanıcıları da bu paylaşıma tepki gösterdi.

Bu arada İstanbul Valiliği kısa bir süre içinde yaptığı açıklamada görevden uzaklaştırılan iki polis memurunun görevlerine döndüğünü açıklamıştı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here