Ana sayfa Ünlüler Zerrin Egeliler kimdir ?

Zerrin Egeliler kimdir ?

2281
0

Zerrin Egeliler İstanbul’da 23 Ağustos 1942 yılında dünyaya gelmiştir. Asıl adı Hatice Egeliler’dir. Son dönemlerde 1,73 boyunda ve 68 kilo olduğu öğrenilen ünlü oyuncu lise eğitimini İstanbul Kız Lisesi’nde tamamlamıştır. Sanat dünyasına fotoroman oyuncusu olarak başlayan Zerrin Egeliler 1971 yılında sinemaya adım atmıştır.  Zerrin Egeliler 1971 yılında rol aldığı Çıldırtan Kadın adlı sinema ile Yeşilçam’a adım atarken sanat hayatı boyunca 60 sinema filminde rol alırken en son 1981 yılında Kibariye ve Fikret Hakan ile birlikte “Kimbilir” adlı sinema filminde rol almıştır. Zerrin Egeliler rol aldığı filmlerin bir çoğunda baş rol oynamıştır.

Zerrin Egeliler gazinocular kralı Fahri Balcı ile evlenmiş ve bu evliliğinden ilk çocuğu dünyaya geldikten sonra eşi ile birlikte Bursa’ya yerleşmiştir. Eşi Fahri Balcı’yı 2017 yılında kaybeden ünlü oyuncu bugüne kadar hiçbir sosyal medya hesabı kullanmayarak ayrıca dikkatleri üzerine çekmeye devam etmektedir.

Zerrin Egeliler Yeşilçam’da seks furyası başladığı dönemde bir çok meslektaşı gibi bu tarz filmlerde oynamaya başlıyor ve tüm filmlerinde cömertçe soyunuyordu. Bu tür filmlerde o dönemin ünlü isimleri olan Aydemir Akbaş, Hadi Çaman, Mete İnselel gibi isimlerle kameralar karşısında cüretkar sahnelerde rol alarak o dönemde magazin dünyasının en çok takip edilen oyuncularından olmayı başarmıştır. Yeşilçam’da komedi filmlerinden, dram tarzı filmlere ve erotik filmlere kadar her tür filmde rol almıştır.

Ünlü oyuncu halen Bursa’da mütevazi bir yaşam sürdürmeye devam ederken özellikle basından uzak durmaya devam etmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here