Ana sayfa Kültür-Sanat Zorlu PSM 650 binin üzerinde sanatseveri ağırladı

Zorlu PSM 650 binin üzerinde sanatseveri ağırladı

544
0

Zorlu PSM, 2019’da da dolu bir yıl geçirdi. Zorlu PSM, 2019 boyunca bin 200’ün üzerinde etkinlikte 650 binden fazla sanatseveri ağırladı. Bu süre zarfında Zorlu PSM, yepyeni bir komedi ve caz kulübünü de sanatseverlerin beğenisine sundu. Ayrıca yerli bir müzikal yapımı sahneye koydu, geliştirdiği “Son Dakika Koltuğum2 uygulamasıyla da öğrencilere 1 TL karşılığında etkinliklere katılma olanağı sağladı.

Zorlu PSM, 2020 yılının ilk yarısı için iki büyük festival ve bir Broadway müzikalini duyurdu.

Yıl boyunca günde ortalama 4 ile 5 etkinlik gerçekleşen Zorlu PSM sahnelerinde, 500 konser ve müzik etkinliğinde farklı tarz ve yaş gruplarından yaklaşık 400 bin müziksever ağırlandı. Hem ev sahipliği yaptığı hem de prodüksiyonunu üstlendiği yaklaşık 300 tiyatro temsiliyle de Türkiye ortalamasının oldukça üzerinde olan yüzde 90 doluluk oranıyla toplamda 200 bin tiyatrosever ile buluştu.

Her sezona bir önceki sezonun etkinlik sayısı ve çeşitliliğini artırmak hedefiyle başladıklarını ifade eden Genel Müdür Murat Abbas, Zorlu PSM’nin, 7’nci sezon başlarken izleyici sayısında belirledikleri yüzde 10 hedefini, yıl sonunda, henüz sezon bitmeden gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Abbas, “Günde ortalama 3 etkinlik düzenlerken, bugün; ortalama 4-5 etkinliğe ev sahipliği yapıyoruz. Bir önceki seneye kıyasla, ciro bazında yaklaşık yüzde 20’lik artışımız var. Yanı sıra, tüm sanatseverlerin sanata erişimini sağlamak için çalışmalarımız devam ediyor. 2020’de izleyicilerimizin en sabırsızlıkla beklediği etkinlikler kuşkusuz Sonar İstanbul, Saturday Night Fever Müzikali ve PSM Caz Festivali… Çok yakında PSM Caz Festivali programımızı da duyuracağız” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here