Ana sayfa Kültür-Sanat Antalya Film Forum’dan sinemaya büyük destek

Antalya Film Forum’dan sinemaya büyük destek

914
0

Bu yıl 56’ncısı kez düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde 6’ncısı yapılacak olan “Antalya Film Forum”un jüri üyeleri belirlendi. 530 bin TL tutarında para ve yan ödülün verileceği Antalya Film Forum, bu yıl Olena Yershova Yıldız direktörlüğünde, 28 ile 30 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Antalya Film Forum’a, bu sene 160 proje başvurdu. Antalya Film Forum’un ön jürisi de Uzun Metraj Kurmaca Pitching, Kurmaca Work in Progress, Belgesel Work in Progress ve Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu kategorilerinde olmak üzere toplam 29 projeyi seçti.

10 projenin yarışacağı “Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu”nun jüri üyeliğini, Eurimages’ın eski Almanya temsilcisi ve Berlin Medienboard Film Fonu Başkanı Kirsten Niehuus, Türkiye’nin Oscar adayı olan ‘Kalandar Soğuğu’ ile Antalya’da Dr. Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü ve Tokyo’da En İyi Yönetmen dahil olmak üzere, birçok festivalden ödül kazanan yönetmen Mustafa Kara, birçok televizyon dizisinin haricinde ‘Beyza’nın Kadınları’ ve ‘Başımın Belası’ gibi filmlerinin yapımcısı Mehmet Altıoklar, ARP Selection’ın CEO’su Michèle Halberstadt ile Trust Nordisk’in satış danışmanı Nicolai Korsgaard yapacak.

Jürinin vereceği karar sonucunda 10 filmden üçüne 90 bin TL para ödülü, ayrıca bir filme de Color Up – Renk Düzenleme Ödülü takdim edilecek. Bilmin yapımcısına da Cannes Film Festivali’ne kapsamında düzenlenen Producer’s Network etkinliğine katılma olanağı sunulacak.

Belgesel sinemaya da destek veren Antalya Film Forum’un Belgesel Work in Progress kategorisinde ise 7 proje yarışacak. Projelerden üçüne 90 bin TL, bir belgesele de Post Bıyık Ses ve Renk Düzenleme Ödülü takdim edilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here