Ana sayfa Magazin Harbiye’de Murat Dalkılıç rüzgarı esti

Harbiye’de Murat Dalkılıç rüzgarı esti

981
0

Poll Production organizasyonu Turkish Airlines Harbiye Açıkhava konserleri kapsamında önceki gün  Pop müziğin başarılı ismi Murat Dalkılıç müzikseverlerle buluştu. Dalkılıç ilerleyen günlerde çıkaracağı yeni albümü ‘Afeta’dan ‘Yabancı’ ve ‘Müjgan’ şarkılarını Harbiye konserinde ilk kez seslendirdi. Konserde Murat Dalkılıç Müjgan adlı şarkısını sevgilisi Hande Erçel için yazdığını söylerken ve Hande Erçel’in ellerini tutarak gözlerine bakarak şarkısını tamamladı.

ALBÜMÜ 30 AĞUSTOS’A YETİŞTİREMEMİŞ 

Konser öncesin de kuliste basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Murat Dalkılıç, “Yeni albümüm için yaklaşık 1,5 yıldır çalışıyorum. Amacım yeni albümümle burada sahne almaktı. Tüm uğraşlarıma rağmen 30 Ağustos konserine yeni albümümle çıkmak istedim ama yetiştiremedim. Bu yıl ülkemizde Rap müziğine yoğun ilgi var ve bende çocukluğumdan beri hayranı olduğum Cartel grubunun şarkılarını söylemek istedim. Sonra aklıma konserime Cartel’i çağırmak fikri geldi ve Erci E.’yi davet ettik. Çocukluğumun hayranı olan Cartel ile bugün aynı sahnede olacağım için çok heyecanlıyım” dedi.

ESKİ ŞARKILAR DAHA GÜZEL

Konserine kendisini izlemeye gelen ve tüm Türkiye’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayarak konsere başlayan Dalkılıç, sahnede seslendirdiği akustik performansı ile parmak ısırttı. Dalkılıç “ 17 yıldır müzik hayatında olduğunu, eski şarkıları ile sizleri eski günlere götüreceğim. Bana göre o zaman ki şarkılar çok daha güzeldi” diye konuştu.

Konserinin ilk yarısının finalini Cartel grubunun efsane ismi Erci E. ile “Cartel” adlı şarkısına beraber düet yapan Dalkılıç “ Hayranı olduğum birisi ile bu konserde aynı sahneyi paylaşmaktan dolayı çok heyecanlıyım. Sadece bu konser için beni kırmayarak Almanya’dan geldi” dedi.

Konseri boyunca 2 farklı kostüm giyen Dalkılıç’ın kostümlerini Emre Erdemoğlu’nun hazırladığı konserin ikinci kısmında albümünün yeni parçası ‘Makbule”’yi ilk kez dinleyicileriyle buluşturdu. Konserinin bitiminde seyircilerinin yoğun tezahürat ve alkışları altında sahneden inen Dalkılıç hayranlarının isteklerini kırmayarak onlarla selfie çektirdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here