Ana sayfa Magazin Ünlü isimler Murathan Mungan şarkıları için aynı sahnede buluşuyor

Ünlü isimler Murathan Mungan şarkıları için aynı sahnede buluşuyor

577
0

Aşk tesadüfleri sever, maskeli balo, çember, telli telli ve olmasa mektubun gibi şarkıların ezbere bilinen ismi Murathan Mungan şarkıları senfonik düzenlemeyle müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Bu dev projede Gülden Karaböcek, Ceylan Ertem, Kalben, Derya Köroğlu gibi isimler sahne almaya hazırlanırken bu dev proje için düzenlenen basın toplantısına yoğun ilgi gösterilirken tüm sanatçıların ortak görüşü Murathan Mungan çatısı altında senfonik bir projede beraber sahne alacak olmaktan duydukları sevinci ifade ettiler.

Derya Köroğlu gecenin sürprizlerle dolu olacağının müjdesini verirken artan vaka sayıları sonrasında konserin etkilenip etkilenmeyeceği sorusuna da “ Zor bir dönemde bu tarz organizasyonlara ihtiyacımız var. Açıkhavada yıldızlar altında müzik dinlemek hem bizleri keyiflendirecek, hem rahatlatacaktır. Bu organizasyon aslında bir terapi olarak bile düşünülebilinir ifadelerini kullandı.

Kalben ve Yeni Türkü grubunun solisti Derya Köroğlu’nun birlikte sahne alacakları projede 30 kişilik Alper Kömürcü idaresindeki İstanbul Akademi Senfoni Orkestrası eşlik edecek. Bu gecenin guest starları ise Ceylan Ertem ve Gülden Karaböcek olacak. Organizasyonda tüm şarkıların senfonik aranjmanlarını Alper Kömürcü hazırladı.

Projenin sorumluluğunu ise Senfonik Şebnem Ferah, Senfonik İbrahim Tatlıses, Broadway’den İstanbul’a Müzikaller, Senfonik Divalar-Nilüfer gibi daha önce bu tarz projelere başarıyla imza atmış olan Nurcan Karaca’ya ait.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here