Ana sayfa Dizi&Film Uyanış: Büyük Selçuklu’da Melikşah ile Başulu karşı karşıya

Uyanış: Büyük Selçuklu’da Melikşah ile Başulu karşı karşıya

498
0

Yayınlandığı her bölümü yurt içinden ve yurt dışından milyonlarca kişiyi ekranlara bağlaayn TRT 1’in yayınlandığı ilk günden bu yana zirveden düşmeyen dizisi ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’, 23 Kasım Pazartesi günü sdokuzuncu bölümüyle ekranlara geliyor.

 ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’ dizisinin yeni bölümünde neler olacak:

Sencer Yorgos’un Turna’yı kaçırdığı haberini  alınca harekete geçerek Sahbender Dukas’ı alıkoyarak bu yöntem sayesinde Yorgos’a ulaşmıştır. Sencer’in bu hamlesini önceden düşünen Yorgos, Sencer’e bir tuzak kurmuştur. Sencer kendisine kurulan bu tuzaktan kurtulmayı başarır ama beklenmedik bir gelişme yaşanır. Tuzaktan kurtulmak için yaşadıkları çatışmada Turna ağır yaralanmıştır. Turna’nın ağır yaralanması sayesinde doğan kargaşadan faydalanmayı bilen Yorgos Kutsal Emanetlerle birlikte kaçmayı başarmıştır. Çıkan çatışmada ağır yaralanan Turna kurtulabilecek midir? Sencer, Yorgos’u yakalayabilecek midir? 

Ebulkasım’ın tertibiyle kutsal Emanetleri arayan Tapar, bir tuzağa çekilmiştir. Anadıolu’ya giderek kutsal emanetleri bulmak isteyen Tapar’ın önünü Asi Obaların beyleri keser. Elçin Tapar’ın tuzağa çekildiğini öğrenerek Tapar’ın yardımına koşar. Tapar ve Elçin obalı kılığına girmiş Hıristiyanların da olduğu bu tuzaktan kurtulabilecekler midir?

 Başhatunluk makamı hastalığından dolayı Seferiye’den boşaldıktan sonra bu makama  Terken kurulmuştur. Terken zaten Seferiye’yi hasta ederek bu makama kurulmanın hesaplarını yapmış ve hesapları tutmuştur. Başulu yıllardır uzak kaldığı saraya niçin gelecektir? Melikşah yıllardır öldü diye bildiği ve görmediği Başulu’yu tanıyacak mıdır? Büyük sır açığa çıkacak mıdır? Nizamülmülk sırrın ortaya çıkma tehlikesine karşı ne yapacaktır?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here